SDCC13: Image Release their Signing Schedule

Looking for an autograph from Brian K. Vaughan, Amy Reeder or Jimmie Robinson? I certainly am. But as I’m not at SDCC, you’ll have to get one in my absence. Image have released their signings schedule for the next five days, from A(smus) to Z(ub). Here’s the full list:

WEDNESDAY (Preview Night)

6:30-7:30

Robert Kirkman

6:00-8:00

Joe Harris and Martin Morazzo (GREAT PACIFIC)

6:00-8:00

John Layman and Rob Guillory (CHEW)

6:00-8:00

Nick Pitarra (THE MANHATTAN PROJECTS)

 

Top Cow

6:00-9:00

Stjepan Sejic (RAVINE, APHRODITE IX)

7:30-8:30

Matt Hawkins (THINK TANK, APHRODITE IX)

 

 

THURSDAY

 

10:00-12:00

Tim Seeley and Mike Norton (REVIVAL)

10:00-12:00

Sina Grace (NOT MY BAG) and S. Steven Struble (THE LI’L DEPRESSED BOY)

11:00-12:00

Jim Zub and Edwin Huang (SKULLKICKERS)

11:30-12:30

Brandon Seifert (WITCH DOCTOR)

12:00-1:00

Ales Kot (CHANGE, ZERO)

12:00-1:00

Landry Walker (DANGER CLUB)

12:00-2:00

Ed Brisson and Johnnie Christmas (SHELTERED)

12:30-2:00

Nick Spencer (MORNING GLORIES)

1:00-2:00

Jeff Roenning (ALPHA GIRL)

1:00-2:00

Joshua Luna (WHISPERS)

1:00-3:00

Jimmie Robinson (FIVE WEAPONS, BOMB QUEEN)

1:45-2:45

Robert Kirkman*

2:00-3:00

Abhishek Singh (KRISHNA)

2:00-3:00

James Asmus (THE END TIMES WITH BRAM AND BEN)

2:00-4:00

Joe Harris and Martin Morazzo (GREAT PACIFIC)

3:00-4:00

Nick Pitarra (THE MANHATTAN PROJECTS)

3:00-4:00

Daniel Corey (MORIARTY)

3:00-5:00

John Layman and Rob Guillory (CHEW)

3:00-5:00

Tim Seeley and Mike Norton (REVIVAL)

3:00-5:00

Mark Sable (GRAVEYARD OF EMPIRES)

3:30-4:30

Joshua Williamson (GHOSTED, MASKS AND MOBSTERS)

4:00-5:00

Rick Remender and Wesley Craig (DEADLY CLASS)*

4:00-5:00

Ales Kot (CHANGE, ZERO)

4:00-5:00

Gerry Duggan (THE INFINITE HORIZON, CREATOR-OWNED HEROES)

5:00-6:00

Steven T. Seagle and Teddy Kristiansen (THE RE[A]D DIARY)

5:00-7:00

Erik Larsen (SAVAGE DRAGON)

5:00-7:00

Ed Brubaker (FATALE, VELVET)

5:00-7:00

Ken Kristensen and MK Perker (TODD, THE UGLIEST KID ON EARTH)

5:00-7:00

J. Michael Straczynski (TEN GRAND, SIDEKICK)

5:00-7:00

Amy Reeder and Brandon Montclare (HALLOWEEN EVE, ROCKET GIRL)

5:00-7:00

Glen Brunswick and Whilce Portacio (NON-HUMANS)

6:00-7:00

Kurtis J. Wiebe (PETER PANZERFAUST, RAT QUEENS)

 

Top Cow

10:00-12:30

Matt Hawkins (THINK TANK, APHRODITE IX) and Stjepan Sejic (RAVINE, APHRODITE IX)

11:00-12:30

Ron Marz (ARTIFACTS, RAVINE)

1:00-5:00

Marc Silvestri

1:00-5:00

Stjepan Sejic (RAVINE, APHRODITE IX)

2:30-3:30

Portfolio Reviews (Matt Hawkins)

4:00-5:00

Rahsan Ekedal (THINK TANK)

5:30-6:30

Tim Seeley (WITCHBLADE)

 

 

FRIDAY

 

10:00-12:00

Erik Larsen (SAVAGE DRAGON)

10:00-12:00

John Layman and Rob Guillory (CHEW)

10:00-12:00

Kurtis J. Wiebe (PETER PANZERFAUST, GREEN WAKE)

10:00-12:00

Ken Kristensen and MK Perker (TODD, THE UGLIEST KID ON EARTH)

10:00-12:00

James Asmus (THE END TIMES WITH BRAM AND BEN)

10:00-12:00

Landry Walker (DANGER CLUB)

12:00-1:00

Todd Nauck and Gabe Eltaeb (INVINCIBLE UNIVERSE)

12:00-1:00

Rob Liefeld (BLOODSTRIKE)

12:00-1:00

Mark Sable (GRAVEYARD OF EMPIRES)

12:00-2:00

Ed Brubaker (FATALE)

12:00-2:00

Ed Brisson and Johnnie Christmas (SHELTERED)

1:00-2:00

Steven T. Seagle and Teddy Kristiansen (THE RE[A]D DIARY)

1:00-3:00

Nick Pitarra (THE MANHATTAN PROJECTS)

1:30-3:00

Nick Dragotta (EAST OF WEST)

2:00-3:00

Joe Casey (SEX, THE BOUNCE) and David Messina (THE BOUNCE)

2:00-3:00

Rick Remender and Wesley Craig (DEADLY CLASS)*

2:00-3:00

Joshua Williamson (GHOSTED, MASKS AND MOBSTERS)

2:00-3:00

Lee Zlotoff and Tony Lee (MACGYVER)

2:00-3:00

Jim Zub and Edwin Huang (SKULLKICKERS)

3:00-4:00

Daniel Corey (MORIARTY)

3:00-4:00

Bryan J.L. Glass (MICE TEMPLAR)

3:00-5:00

John Layman and Rob Guillory (CHEW)

3:00-5:00

Erik Larsen (SAVAGE DRAGON)

3:00-5:00

Jimmie Robinson (FIVE WEAPONS, BOMB QUEEN)

3:00-5:00

Joshua Luna (WHISPERS)

4:00-5:00

David Schulner, Aaron Ginsburg, and Wade McIntyre (THIEF OF THIEVES)

4:00-5:00

Abhishek Singh (KRISHNA)

5:00-6:00

Ed Brubaker (FATALE, VELVET)

5:00-6:00

Joe Keatinge (GLORY, HELL YEAH)

5:00-6:00

Amy Reeder and Brandon Montclare (HALLOWEEN EVE, ROCKET GIRL)

5:00-7:00

Joe Harris and Martin Morazzo (GREAT PACIFIC)

5:00-7:00

Ales Kot (CHANGE, ZERO)

5:30-7:00

Gerry Duggan (THE INFINITE HORIZON, CREATOR-OWNED HEROES)

6:00-7:00

Sina Grace (NOT MY BAG) and S. Steven Struble (THE LI’L DEPRESSED BOY)

 

Top Cow

10:00-11:30

Portfolio Reviews (Matt Hawkins)

1:00-2:00

Tim Seeley (WITCHBLADE)

1:00-5:00

Marc Silvestri

2:00-3:00

Matt Hawkins and Rahsan Ekedal (THINK TANK)

2:00-3:30

Ron Marz and Stjepan Sejic (RAVINE)

5:00-7:00

Rick Basaldua (THE DARKNESS)

 

 

SATURDAY

 

10:00-11:00

John Layman and Rob Guillory (CHEW)

10:00-11:00

Ed Brubaker (FATALE, VELVET)

10:00-11:00

Landry Walker (DANGER CLUB)

10:00-11:00

Ken Kristensen and MK Perker (TODD, THE UGLIEST KID ON EARTH)

10:00-11:00

Mark Sable (GRAVEYARD OF EMPIRES)

10:00-12:00

Joe Harris and Martin Morazzo (GREAT PACIFIC)

10:00-12:00

Amy Reeder and Brandon Montclare (HALLOWEEN EVE, ROCKET GIRL)

11:00-12:00

Jonathan Ross (AMERICA’S GOT POWERS)

11:00-12:00

Nick Spencer (MORNING GLORIES)

11:00-12:00

Erik Larsen (SAVAGE DRAGON)

11:00-12:00

Joshua Luna (WHISPERS)

11:30-12:30

Shawn Martinbrough and James Asmus (THIEF OF THIEVES)

12:00-1:00

Rick Remender, Matteo Scalera, Dean White, and Andrew Robinson (BLACK SCIENCE)*

12:00-1:00

Rob Liefeld (BLOODSTRIKE)

12:00-1:00

Lee Zlotoff and Tony Lee (MACGYVER)

12:00-2:00

Nick Dragotta (EAST OF WEST)

12:00-2:00

Nick Pitarra (THE MANHATTAN PROJECTS)

12:00-2:00

Sina Grace (NOT MY BAG) and S. Steven Struble (THE LI’L DEPRESSED BOY)

12:00-2:00

Daniel Corey (MORIARTY)

1:00-3:00

Grant Morrison and Darick Robertson (HAPPY!)*

2:00-3:00

Joshua Luna (WHISPERS)

2:00-3:00

Gerry Duggan (THE INFINITE HORIZON, CREATOR-OWNED HEROES)

2:00-4:00

Frank Barbiere (FIVE GHOSTS)

2:00-4:00

Ales Kot (CHANGE, ZERO)

3:00-5:00

Abhishek Singh (KRISHNA)

3:00-5:00

Erik Larsen (SAVAGE DRAGON)

3:15-4:15

Joshua Williamson and Matteo Scalera(GHOSTED)

4:00-5:00

Ed Brisson and Johnnie Christmas (SHELTERED)

4:15-5:00

Steven T. Seagle and Teddy Kristiansen (THE RE[A]D DIARY)

4:15-6:00

Kurtis J. Wiebe (PETER PANZERFAUST, RAT QUEENS)

5:00-6:00

John Layman and Rob Guillory (CHEW)

5:00-6:00

Tim Seeley and Mike Norton (REVIVAL)

5:00-7:00

Glen Brunswick and Whilce Portacio (NON-HUMANS)

5:15-6:45

Robert Kirkman*

6:00-7:00

Jimmie Robinson (FIVE WEAPONS, BOMB QUEEN)

 

Top Cow

10:00-1:00

Rick Basaldua (THE DARKNESS)

1:30-2:30

Rahsan Ekedal (THINK TANK)

1:00-5:00

Marc Silvestri

1:00-5:00

Stjepan Sejic

2:30-3:30

Ron Marz (ARTIFACTS, RAVINE)

4:00-6:00

Portfolio Reviews (Matt Hawkins)

5:00-6:00

Larime Taylor

 

 

SUNDAY

 

10:00-11:00

Robert Kirkman*

10:00-11:00

Joe Harris and Martin Morazzo (GREAT PACIFIC)

10:00-12:00

Daniel Corey (MORIARTY)

10:00-12:00

Frank Barbiere (FIVE GHOSTS)

10:00-12:00

Ken Kristensen and MK Perker (TODD, THE UGLIEST KID ON EARTH)

11:00-12:00

James Asmus (THE END TIMES WITH BRAM AND BEN)

11:00-1:00

Brian K. Vaughan (SAGA)*

11:00-1:00

John Layman (CHEW)

12:00-1:00

Mark Sable (GRAVEYARD OF EMPIRES)

12:00-1:00

Landry Walker (DANGER CLUB)

12:00-2:00

Nick Pitarra (THE MANHATTAN PROJECTS)

12:00-2:00

Nick Dragotta (EAST OF WEST)

12:00-2:00

Ales Kot (CHANGE, ZERO)

1:00-2:00

Jimmie Robinson (FIVE WEAPONS, BOMB QUEEN)

1:00-2:00

J. Michael Straczynski and Whilce Portacio

2:00-3:00

Rick Remender (BLACK SCIENCE, DEADLY CLASS)*

2:00-3:00

Lee Zlotoff and Tony Lee (MACGYVER)

2:00-3:00

Joshua Luna (WHISPERS)

2:00-3:00

Abhishek Singh (KRISHNA)

2:00-4:00

Kurtis J. Wiebe (PETER PANZERFAUST, RAT QUEENS)

2:00-4:00

Tim Seeley and Mike Norton (REVIVAL)

3:00-4:00

John Layman (CHEW)

3:00-4:00

Darick Robertson (HAPPY!)

3:00-4:00

Steven T. Seagle and Teddy Kristiansen (THE RE[A]D DIARY)

3:00-4:00

D.J. Kirkbride, October Crifasi, Frank Beaton and Polly Guo (OUTLAW TERRITORY)

3:00-5:00

Sina Grace (NOT MY BAG) and S. Steven Struble (THE LI’L DEPRESSED BOY)

4:00-5:00

Jeff Roenning (ALPHA GIRL)

4:00-5:00

Bryan J.L. Glass (MICE TEMPLAR)

4:30-5:00

Jim Zub and Edwin Huang (SKULLKICKERS)

 

Top Cow

11:00-1:00

Rick Basaldua (THE DARKNESS)

1:00-4:00

Marc Silvestri

1:00-4:00

Stjepan Sejic

 

*Ticketed signings

Comments

  1. I will be there with bells on. I don’t have much to sell. The Five Weapons trade isn’t out until September, but if you bring your books I will sign them.

Speak Your Mind

*